Arbel Grup Profili

"Üreticiden Dünya Piyasasına" prensibini kendimize düstur edindik.

50 Yıllık Macera

‘’Üreticiden Dünya Piyasasına’’ prensibini kendisine düstur edinmiş ve 2007 yılında kurulmuş, AGT Food and Ingredients Inc. şirketi, Kanada’da, Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’de ve Avustralya’da tesislerinin bulunduğu bölgelerdeki üreticilerden satın aldığı bakliyat ve özellikli diğer ürünleri işleyerek Dünyanın her yanına dağılmış 85 ülkeye ihraç etmektedir. Toplam olarak, AGT Food and Ingredients Inc. 20 işleme tesisine ve yıllık 1.5 milyon ton işleme kapasitesine sahip bulunmaktadır. AGT Food and Ingredients Inc. tesislerinde , kırılmış kırmızı mercimek ,futbol tipi tümtane kırmızı mercimek, yeşil mercimek, nohut, bezelye, fasulye ve kuş yemi gibi özel nitelikli ürünler işlenerek tüketime hazırlanmaktadır. AGT Food and Ingredients Inc. işletmeleri Kanada’da ana marka Saskcan Pulse Trading’de dahil olmak üzere Batı Kanada Bölgesinde yer almaktadır.

Uluslar -arası diğer işletmelerinden United Pulse Trading, Amerika Birleşik Devletlerinde ve Australia Milling Group Avustralya’da yer almaktadır. 2009 yılında, bakliyat ve hububat ürünlerinin gıda sektöründe katma değerini arttırmak ve global lider olma amacı ile Arbel Bakliyat Hububat Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyet ve çalışmasını AGT Food and Ingredients Inc. ,ile birleştirmiştir.

Arbel Grup ,Mersin’de kurulu, günlük 4.000 MT işleme kapasitesine sahip tesisleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bakliyat ihracat firmalarından birisidir. Mersin’de 100 dönüm arazi üzerine kurulu tesislerde 50.000 MT çelik tahıl depolama siloları ve 70.000 MT yatay depolama olanakları mevcuttur. Bu tesislerde kırmızı, yeşil mercimek, nohut, fasulye,bulgur üretimi ile bakliyat temizleme, kabuktan ayırma, eleme, kırma, elektronik renk ayırımı ve boylama işlemleri yapılmaktadır.

25 yılı aşkın süredir Arbel Grup, Uluslar arası Yardım Kuruluşları, Kızıl Haç, Birleşmiş Milletler Yardım Kuruluşları’nın gıda ve acil yardım malzemeleri tedarikcisi olarak faaliyet göstermektedir. Genel diğer faaliyetleri alanına ise, bitkisel yağlar, kristal şeker, iyotlu sofralık tuz, vitamin katkılı bisküviler, pp çuval, jüt çuval, yaş meyve ve sebze, patates, plastik örtüler, tekstil, battaniye, inşaat malzemeleri, kereste, demir, çimento, ticareti girmektedir.

Arbel Grup, Firmamız ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,  ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, HELAL, KOSHER ve BRCGS, IFS, FSSC 22000 gıda güvenliği standartları belgelerine ve ayrıca ürün bazında TSE Ürün Uygunluk Belgelerine sahiptir. Arbel Grup, üretimdeki liderliğini süregelen araştırma ve geliştirme programları ile desteklemektedir.

Arbel Grup tesisleri Mersin Limanına 8 Km. mesafede bulunmaktadır. Mersin limanı’nın ve Mersin Serbest Bölgesi’nin tüm olanaklarından yararlanabilme imkanı büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mersin’in sahip olduğu kara ve deniz ulaşım olanakları Anadolu ürününün dünya pazarlarına kolayca ulaşmasına olanak tanımaktadır.

Arbel Grup, elli yılı aşkın bir süredir,iç piyasada ve dünya piyasasında bakliyat hububat ve diğer gıda ürünlerinin başta gelen üreticisi ve ihracatçısı olagelmiştir. AGT Food and Ingredients Inc. ile Arbel Grup , yüksek kaliteli Türk menşeli ürünlerin dünya piyasasına ulaşmasında aracı rolünü oynamaya devam edecektir. Arbel Grup ve AGT Food and Ingredients Inc. birlikte üreticilerin ürünlerine değer katan ve müşterilerine kaliteli ürün sağlayan kurum olmaya devam edecektir.

  • 85 ülkeye ihracat
  • 20 işleme tesisiyle yılda 1.5 milyon ton işleme kapasitesi
  • 50.000 MT çelik tahıl depolama siloları ve 70.000 MT yatay depolama imkanı
  • Kızıl Haç, Birleşmiş Milletler gibi yardım kuruluşlarına gıda ve acil yardım malzemeleri tedariği
  • IFTA 9001:2008:22000 , HACCP, BRC ve IFS Kalite Kontrol